liturgia-sakramentu-malzenstwa.jpg

 

Wszelkie formalności związane z zawarciem Sakramentu Małżeństwa należy zacząć załatwiać w kancelarii parafialnej 3 miesiące przed terminem ślubu. Wcześniej powinno się przy furcie klasztornej zarezerwować dzień i godzinę ślubu. Nauki przedmałżeńskie też można odbyć wcześniej. 

 

Na samym początku należy spisać protokół przedmałżeński. 

 

wymagane dokumenty: 

 

 

inne wymagania:

 

 

Informujemy, że nauki przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii: 

od 04 do 07 listopada2019 r. o godzinie 20:00 w salce zielonej.

Nie trzeba się zapisywać, tylko po prostu przyjść. Zapraszamy!

 

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE W ROKU 2019
W DEKANACIE ZABRZE-MIKULCZYCE

 

Nauki przedślubne w roku 2019 w dekanacie Zabrze-Mikulczyce:


Zgodnie z Dyrektorium o bezpośrednim przygotowaniu do Sakramentu Małżeństwa wymaga się od nupturientów uczestnictwa w naukach Ogólnych (4 godziny), spotkania z Doradcą Życia Małżeńskiego oraz uczestnictwa w Dniu Skupienia. Nasz dekanat proponuje następujące miejsca: 

 

 

Można skorzystać z tzw. weekendów dla narzeczonych, organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin. Uczestnictwo zastępuje katechezy i dzień skupienia. Szczegóły na www.dorodzin.pl lub telefonicznie 32/ 335-11-04 wew. 23; 507 389 948.

 

Dzień skupienia:

 

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu Biskupicach ul. Bytomska 111b o godz. 10:00 – 12.00 odbywa się obowiązkowy dzień skupienia dla narzeczonych. W czasie jego trwania będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty (można przywieź zaświadczenia do pierwszej spowiedzi przedślubnej). Na zakończenie wystawiony będzie dokument potwierdzający uczestnictwo w katechezach.
Prowadzący – Ks. T. Wieczorek.