28 września odbyła się pielgrzymka do Krakowa i okolic.

28 września odbyła się kolejna pielgrzymka parafialna. Tym razem grupa pątników w liczbie 91 osób udała się do Tyńca i Krakowa. Po modlitwie i błogosławieństwie przed podróżą, wyruszyliśmy do Tyńca gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii. Następnie zwiedzaliśmy całe opactwo z przewodnikami tynieckimi, między innymi z bratem Franciszkiem OSB, który w bardzo humorystyczny i ciekawy sposób przedstawił nam historię Opactwa i tego co na co dzień porabiają, jak wygląda ich życie.

Po około 4 godzinnym pobycie udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie mieliśmy czas na indywidualną modlitwę, uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny. Również i tu zostaliśmy oprowadzeni przez siostry posługujące na co dzień w tym miejscu.

Jak Łagiewniki to nie mogło również zabraknąć pobliskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie mogliśmy na żywo dotknąć Historii Kościoła związanej z osobą Papieża. W dolnej części Sanktuarium jako relikwie znajdują się: krew w ampułce -umieszczona w głównym ołtarzu w kaplicy dolnej, oraz sutanna w którą był ubrany św. Jan Paweł II podczas zamachu z 13 maja w 1981 roku. Dla każdego z nas było to niesamowite przeżycie.

Po Łagiewnikach udaliśmy się do centrum Krakowa, gdzie każdy indywidualnie mógł zagospodarować sobie czas udając się m. in. na Wawel, pod "Okno Papieskie", na Skałkę, do Klarysek, Kościoła Mariackiego. Kraków to także kultura i ludzie kultury między innymi znakomity aktor Pan Jerzy Trela. Pielgrzymka to ludzie, to odkrywanie radości wiary, czasami może i jej odbudowania w trakcie rozmów, Eucharystii, to wspólnota.

Dziękujemy Bogu za kolejną możliwość bycia razem.
o. Tytus OFM