W Roku Wiary, w Sanktuarium Matki Bożej przy żłóbku w Kobylinie, w dniach od 1 do 4 maja młodzież z LSO i Dzieci Maryi (w sumie 22 osoby), wraz z o. Solanem i o. Tytusem, uczestniczyła w spotkaniu młodych pod nazwą PWZ FRA.

PWZ FRA to znaczy Pogłębiamy Wiarę ze świętym Franciszkiem, stało się manifestem radości z faktu bycia człowiekiem kochanym przez Jezusa w świecie, „który dzisiaj często boi się o Nim mówić i przyznawać do Niego”, na wzór świętego Franciszka z Asyżu.

Codzienne wpatrywanie się w Krzyż San Damiano, uczestniczenie w Eucharystii, wyciszeniu na Adoracji, ekspresji na rekreacji i zamanifestowaniu swojej wiary w marszu pod urząd Miejski w Kobylinie, pokazało nam uczestnikom, że wierzyć wcale nie znaczy być schowanym w murach kościoła. „My młodzi potrzebujemy uzewnętrznienia swoich pragnień i marzeń, akceptacji i zauważenia że chcemy być kochani”. Tę pewność bycia miłowanym daje Jezus obecny nie tylko w Sakramentach, ale także w drugim człowieku. Przez człowieka mogliśmy też zobaczyć jak On działa i jak wielkie cuda dokonał w nas uczestnikach.

Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się w Kobylinie, by dać świadectwo o swojej wierze i ją pogłębiać.

o. Tytus OFM