XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA

13 X 2019 - 20 X 2019 


 

 • Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.50 na nabożeństwo różańcowe. Z racji Dnia Papieskiego przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako pomoc studentom. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.20, zaś w niedziele o 15.50. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

 • W poniedziałek o godz. 9.00 będzie Msza św. w int. nauczycieli, pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

 • We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 7.00 Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Antoniego za żyjących (intencje można składać do skarbonki).

 • W środę - Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska. O godz. 18.30 modlitwa matek i ojców w int. ich dzieci. O godz. 18.45 w salce niebieskiej spotkanie biblijne.

 • W czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Od godz. 14.00 w kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem różańcowym.

 • W piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty. O godz. 18.00 Msza św. w int. pracowników Służby Zdrowia.

 • W sobotę 19 października o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadzi o. Maksymin.

 • W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. W naszej parafii będziemy przeżywali niedzielę misyjną. Kazania wygłosi o. Dymitr Żyglin, gwardian z Chorzowa, prowincjalny animator ewangelizacji misyjnej. Przed kościołem będzie zbiórka na misje franciszkańskie. Będzie również możliwość opłacić edukację dzieci w Republice Środkowej Afryki. Kolekta celowa na naszą parafię będzie w niedzielę za dwa tygodnie.

 • Zalecki za zmarłych można już składać przy furcie klasztornej, w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Za tych zmarłych będą Msze św. i nabożeństwa od 2 do 8 listopada. Gotowe druki na zalecki można zabrać ze stolików za ławkami.

 • Informujemy, że spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży odbywają się kolejno: w I, III i V sobotę miesiąca o godz. 10:00 dla Ministrantów, w II i IV sobotę miesiąca dla Dzieci Maryi, a dla Starszych Marianek i Ministrantów w każdy piątek w ramach spotkań MF.

 • Młodzież naszej parafii spotyka się każdego dnia i przygotowuje wieńce na wszystkich świętych, które będą rozprowadzane przed naszym kościołem w niedziele 20 i 27.10. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na remont salki dla nich i inne bieżące wydatki. Przykładowe wieńce można zobaczyć koło figury św. Franciszka.

 • Zachęcamy do zapisania się do Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii, przy furcie klasztornej lub w kancelarii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików za ławkami: „Gościa Niedzielnego”, oraz „Niedzielnik”. Przy furcie przyjmujemy intencje na 2020 rok.

 

 

Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy serdeczne podziękowanie - „Bóg zapłać”,

a na nadchodzący tydzień Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

 

 

NADZWYCZAJNY MIESIAC MISYJNY

 

Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

 

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny?

 

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:

 1. osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą
  i wspólnotową,
 2. czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
 3. pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
 4. realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji
  w Kościołach będących w największej potrzebie.
   

 

 

 

Ważne!– Kongres Misyjny – Rudy Raciborskie 19.10. 2019
Zaproszeni wszyscy – całe rodziny!!!

 


 

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates