XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 XI 2019 - 17 XI 2019 


 

  • Zapraszamy serdecznie na Nieszpory Niedzielne, które odprawimy o godz. 16.00. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na Fundację Papieską, jako Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

  • W poniedziałek wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Ojczyzny z okazji dnia Niepodległości.

 

  • We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W tym dniu o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rozpoczęcie w kościele.

 

  • W środę wspomnienie - świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych Polskich męczenników. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca oraz Róży Niepokalanego Serca NMP. O godz. 18.30 zapraszamy matki i ojców na modlitwę w intencji ich dzieci. O godz. 18.45. w salce niebieskiej będzie spotkanie biblijne, zaś w salce czerwonej spotkanie Róży Niepokalanego Serca NMP.

 

  • W czwartek - wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tevelićia i towarzyszy. Od godz. 14.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem ku czci św. Franciszka.

 

  • W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla, w naszej parafii będzie ona odmawiana w tygodniu po Mszy św. o godz. 7.00, zaś w niedzielę w czasie nieszporów.

 

  • Pragniemy poinformować, że w kotłowni klasztornej znajdują się dwa duże kotły grzewcze. Podczas ostatniej modernizacji zakończonej 3 lata temu, jeden z nich został wymieniony. Natomiast drugi ma obecnie poważnie uszkodzony korpus wodny i wymaga wymiany, ponieważ nie ma gwarancji, że wytrzyma jeszcze ten sezon grzewczy. Przy dużych mrozach i ogrzewaniu kościoła muszą grzać dwa kotły. Stąd też jest konieczność wymiany uszkodzonego kotła. Prace związane z wymianą rozpoczną się jeszcze w grudniu, a zakończą z początkiem stycznia. Koszt tej inwestycji wyniesie około 25.000 zł. Wobec tego, w przyszłą niedzielę kolekta celowa będzie przeznaczona na zakup nowego kotła i koszty związane z wymianą starego kotła na nowy. Bardzo prosimy o zrozumienie problemu i wsparcie tej inwestycji.

 

  • Przy furcie klasztornej przyjmowane są intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą tradycyjnie można nabyć ze stolików za ławkami: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Niedzielnik”.

 

  • Informujemy, że Msza św. w int. wszystkich zmarłych, którzy byli podopiecznymi hospicjum domowego „Matki Teresy” odbędzie się 11 listopada br. o godz. 18.00 w Kościele św. Kamila w Zabrzu.

 

 

Za wszelkie ofiary, życzliwość składamy serdeczne podziękowania i życzymy wszystkim Bożego błogsławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

 

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates