• charakter: formacja maryjna

  • grupa: dla dziewcząt od 2 kl. Szkoły Podstawowej

  • spotkania: w drugą i czwartą sobotę miesiąca o godz. 10.30 w salce niebieskiej

  • opiekun: o. Bernard OFM

  • animatorki: Zuzia Jakubowska, Paulina Mrozek

Nie ma lepszego wzoru dla dziewczyny niż Maryja. Doskonale wiedzą, o tym marianki, które co drugą i czwartą sobotę miesiąca uczestniczą
w spotkaniach formacyjnych w salce niebieskiej w klasztorze. W ten wolny od szkoły dzień z samego rana nie muszą zrywać się z łóżek, więc wyspane, no może nie zawsze, ale za to pełne energii i roześmiane o godz. 10.30 wpadają do salki, w której czeka na nie opiekun o. Bernard. Te sobotnie spotkania to godzina w tygodniu, podczas której trudno się nudzić. Są rozmowy o wszystkim i o niczym, które pozwalają lepiej się poznać, ale jest przede wszystkim czas na to, by lepiej poznawać Maryję i Jej Syna, o których opowiada w czasie spotkań opiekun oraz animatorki. – Bycie w naszej wspólnocie to nie tylko obowiązki, ale także zabawa. Jest czas na śpiew, modlitwę i poznanie samej siebie. Jesteśmy otwarte na rożne propozycje i formy spędzania czasu. Przyjdź i przekonaj się sama – zachęca wszystkie dziewczyny już od 2 klasy Szkoły Podstawowej.

Historia Dzieci Maryi

Dzieci Maryi to grupa, która w szczególny sposób chce naśladować i czcić Maryję Niepokalanie Poczętą. Wspólnota powstała pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r., w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Sama nazwa wspólnoty wskazuje na bliskość z Bogiem – jako „Dzieci Maryi” jesteśmy równocześnie „braćmi i siostrami Jezusa”. Głównym zadaniem i celem jest upodobnienie się do Maryi, która jest dla Kościoła najlepszym wzorem wiary, miłości i zjednoczenia z Chrystusem.

Kim my tak naprawdę jesteśmy ?

Jesteśmy grupą dziewczyn, które chcą naśladować Maryję poprzez swoją codzienność i podążać jej drogą.

Co to te animatorki , i jak na to nasz opiekun ?

Animatorki to dziewczyny już nieco starsze, które prowadzą młodsze dziewczynki do Boga i Maryi. Niektóre z nich mają przydzielone jeszcze dodatkowe funkcje, oprócz prowadzenia grupy.

An. Zuzanna Jakubowska
An. Paulina Mrozek

Ojciec Bernard opiekuje się naszą wspólnotą od 2 lat, prowadzi naszą grupę, organizuje nam przeróżne atrakcje i ma dużo szalonych pomysłów, ale ponad wszystko wspiera nas modlitwą.

Troszeczkę o naszych spotkaniach oraz o naszej posłudze…

Nasze spotkania odbywają się w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 10.30 w salce niebieskiej. Rozpoczynamy modlitwą, po której odbywają się warsztaty i zabawy. Raz w roku ma miejsce dzień wspólnoty w Rudach Raciborskich, gdzie zjeżdżają się Dzieci Maryi z całej naszej diecezji. Poza tym służymy na Mszach św. o godzinie 9.00 i 10.30 trzymając sztandary. Jesteśmy obecne także na nabożeństwach różańcowych, majowych i wielu uroczystościach przeżywanych w naszej parafii. Każda z dziewcząt 8 grudnia - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP otrzymuje Cudowny Medalik Niepokalanej. Dziewczęta Należące do Dzieci Maryi są w różnym wieku, niektóre chodzą do drugiej klasy szkoły podstawowej, a inne już studiują.

X przykazań Dziecka Maryi

1. Nie opuszcza porannej i wieczornej modlitwy.
2. W Kościele modli się pobożnie, bez rozglądania patrzy na tabernakulum.
3. Jest gorliwą apostołką wśród koleżanek i kolegów.
4. Odznacza się posłuszeństwem wobec rodziców i przełożonych.
5. Jest wzorem dobroci, unika wszelkich sprzeczek i kłótni.
6. Jest aniołem czystości i brzydzi się wszystkim co nieskromne.
7. Stara się być pilną w nauce i religijnych obowiązkach.
8. Jest miłośniczką prawdy i nigdy nie kłamie.
9. Jest pełna radości i życia i stara się ją sprawić całemu otoczeniu.
10. Jest uczynna dla wszystkich i brzydzi się samolubstwem.

Obowiązki Dziecka Maryi

1. Dziecko Maryi żyje w łączności z Bogiem.
2. Bierze czynny udział w Eucharystii.
3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
5. Pogłębia swoją wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi.
6. Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
8. Jest wzorem ucznia.
9. Śpieszy bliźnim z pomocą.
10. Jest apostołem wśród otoczenia.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki do naszej wspólnoty!

 

 

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates