dznm.jpg

 

Nie ma lepszego wzoru dla dziewczyny niż Maryja. Doskonale wiedzą, o tym Marianki, które co drugą i czwartą sobotę miesiąca uczestniczą w spotkaniach formacyjnych w salce niebieskiej naszego klasztoru. W ten wolny od szkoły dzień z samego rana nie muszą zrywać się z łóżek, więc wyspane, no może nie zawsze, ale za to pełne energii i roześmiane o godzinie 10:00 wpadają do salki, w której czekają na nie animatorki wraz z ojcem opiekunem.Te sobotnie spotkania to godzina w tygodniu, podczas której trudno się nudzić. Są rozmowy o wszystkim i o niczym, które pozwalają lepiej się poznać, ale jest przede wszystkim czas na to, by lepiej poznawać Maryję i Jej Syna, o których opowiada w czasie spotkań wspomniany opiekun oraz animatorki. Obecność w naszej wspólnocie to nie tylko obowiązki, ale także zabawa. Jest czas na śpiew, modlitwę i poznanie samej siebie. Jesteśmy otwarte na rożne propozycje i formy spędzania czasu.

 

Formacja dla Marianek młodszych odbywa się już od 2 klasy Szkoły Podstawowej tak, jak wspomniano o tym wyżej w II i IV sobotę miesiąca o godzinie 10:00.

 

Kto to są te animatorki, i jak na to nasz opiekun?

Animatorki to dziewczyny już nieco starsze, które prowadzą młodsze dziewczynki do Boga i Maryi. Niektóre z nich mają przydzielone jeszcze dodatkowe funkcje, oprócz prowadzenia grupy.

 

Formacja dla Marianek starszych (animatorek) odbywa się w naszej parafii w ramach spotkań Młodzieży Franciszkańskiej, co nie jest równoznaczne z obowiązkiem przynależności do tej wspólnoty poprzez złożenie odpowiednich przyrzeczeń. Celem prowadzenia w ten sposób formacji jest to, by młodzież naszej parafii w braterskiej wspólnocie przeżywała relację z Bogiem i między sobą. Tak prowadzona formacja ma ożywić, ubogacić i służyć naszej wspólnocie parafialnej poprzez obudzenie w młodzieży świadomości szczególnego posłannictwa, jakim będzię ich czynne zaangażowanie w formację Dzieci Maryi i młodszych Ministrantów.

 

Troszeczkę o spotkaniach Dzieci Maryi oraz ich posłudze…

Nasze spotkania odbywają się w każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca o godzinie 10:30 w salce niebieskiej. Rozpoczynamy modlitwą, po której odbywają się warsztaty i zabawy. Raz w roku ma miejsce dzień wspólnoty w Rudach Raciborskich, gdzie zjeżdżają się Dzieci Maryi z całej naszej diecezji. Poza tym służymy na Niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 9:00 i 10:30 trzymając sztandary. Jesteśmy obecne także na nabożeństwach różańcowych, majowych i wielu uroczystościach przeżywanych w naszej parafii. Każda z dziewcząt 8 grudnia - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP otrzymuje Cudowny Medalik Niepokalanej. Dziewczęta, które należą do Dzieci Maryi są w różnym wieku. Niektóre chodzą do drugiej klasy szkoły podstawowej, a inne już studiują :)

 

 

 

W naszej parafii duszpasterzem młodzieży (LSO, MF i DzM) jest o. Jędrzej OFM.

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates