V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 III 2018 - 25 III 2018

 • Dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.50. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na zakup opału do ogrzewania kościoła i klasztoru.
 • W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa.Dla naszej Parafii będzie to wyjątkowe święto w związku z WIZYTACJĄ KANONICZNĄ PARAFII, którą przeprowadzi Ks. Biskup Andrzej Iwanecki. W ramach wizytacji Ks. Biskup spotka się ze wspólnotą klasztorną o godz. 13.30, o godz. 14.45 z Radą Parafialną i o godz. 16.00 będzie Centralna Uroczystość Wizytacji, Msza św. połączona z bierzmowaniem, na którą już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafin. Poprzez udział w tej Mszy chciejmy wyrazić nasze przywiązanie do wspólnoty parafialnej i całego Kościoła z jego władzą, którą reprezentuje ksiądz biskup. Wielkopostne rekolekcje akademickie dla studentów odbędą się od poniedziałku 19 do środy 21 marca o godz. 20.00. Poprowadzi je ks. Rafał Przybyła.
 • We wtorek o 7.00 zostanie odprawiona Msza zbiorowa  w int. żyjących. Int. można składać do skarbonki.
 • W środę nie będzie spotkania biblijnego.
 • W czwartek od godz. 14.00 w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem ku czci św. Franciszka.
 • W piątek o godz. 9.00 będzie spotkanie rekolekcyjne dla Zespołu Szkół Spożywczych oraz Zespołu Szkół Mechaniczno - Samochodowych. Również w piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: - o godz. 16.45 dzieci z rodzicami - o godz. 17.30 dorosłych
  i gimnazjalistów - o godz. 20.00 studentów i młodzież.
 • W sobotę 24 marca o godz. 11.00 w salkach będzie odbiór strojów do I Komunii dla tych dzieci, które będą miały strój wypożyczony.
 • Pragniemy przypomnieć, że od 16 – 17 czerwca br., organizujemy pielgrzymkę do Kalisza-Lichenia-Gniezna i Poznania. Szczegóły o pielgrzymce znajdują się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki wynosi 290 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Przy zapisie należy podać pesel i złożyć zaliczkę w wysokości 100 zł. Ze względów organizacyjnych jeszcze raz prosimy o szybkie podejmowanie decyzji i zapisanie się na tę pielgrzymkę.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która przypada za tydzień będzie liturgicznie obchodzona 9 kwietnia. Wtedy też będzie podjęcie duchowej adopcji dzieci poczętych. Natomiast w przyszłą Niedzielę - Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy będziemy święcić palmy. O godz. 09.00 uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja. Zaś przed ołtarzem będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. Przy wyjściu z kościoła można nabyć wielkanocne świece Caritasu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć ze stolików za ławkami. „Gość Niedzielny” oraz „ Mały Gość” w cenie 5 zł., zaś „ Niedzielnik” w cenie 50 gr. Przed ołtarzem znajduje się skarbonka do której można składać ofiarę na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Są jeszcze wolne intencje na najbliższy tydzień i następny. Zachęcamy do zamawiania ich na furcie klasztornej.

Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy serdeczne podziękowanie - „Bóg zapłać”, a na nadchodzący tydzień Wszystkim życzymy bł. Bożego. Franciszkanie z Zabrza

 

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates