XXXIII NIEDZIELA
19 XI 2017 - 26 XI 2017

 • Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.00. Zgodnie z zapowiedzią kolekta jest przeznaczona na zakup opału do ogrzewania kościoła i klasztoru. Dzisiaj obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji będzie akcja „Tytka Charytatywna”. Z tyłu kościoła ze stolika są do zabrania tytki, które Parafianie będą mogli przynosić do kościoła od 1 do 10 grudnia wypełnione produktami spożywczymi i artykułami chemii gospodarczej z przeznaczeniem dla osób najbardziej potrzebujących.

 • W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Po wieczornej Mszy o godz. 18.45 w zakrystii ministranckiej będzie zbiórka LSO – obecność obowiązkowa.

 • We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP.O godz.7.00 Msza przez wstaw. św. Antoniego w int. zbiorowej za żyjących.

 • W środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Omatki i ojców na modlitwę w intencji ich dzieci. O godz. 19.00 w kaplicy klasztornej będzie spotkanie biblijne.

 • W czwartek od godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się nabożeństwem ku czci św. Franciszka. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza w int. o. Klemensa Waśkowskiego z racji jego imienin zakonnych.

 • W piątek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 • W piątek 24 i sobotę 25 listopada rozpoczniemy budowę Szopki w naszym kościele. Będziemy stawiać główną konstrukcję Szopki. Stąd będzie potrzebne wiele rąk do pracy. Prosimy więc wszystkich chętnych do pomocy a szczególnie mężczyzn. Praca będzie trwała od godz. 8.00. do 22.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00. Jeżeli ktoś pracuje do południa albo ma inne zajęcia, to może przyjść po południu a nawet po Mszy wieczornej.

 • Intencje na cały 2018 rok przyjmujemy przy furcie klasztornej.

 • W przyszłą niedzielę kazania u nas wygłosi ks. Marian Krojenka, proboszcz
  z Grzybowic. Kolekta będzie przeznaczona na budujący się kościół w Grzybowicach.

 • Pragniemy poinformować, że trwa głosowanie w ramach 4 edycjii Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Rada Dzielnicy Os. Tadeusza Kotarbińskiego zachęca do oddania głosów na nowe projekty. Więcej informacji na temat znajduje się na ulotkach, które są do zabrania ze stolików za ławkami, na stronie internetowej Rady Dzielnicy i profilu Rady na Facebook.

Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy serdeczne podziękowanie – „ Bóg zapłać!”, a na nadchodzące dni nowego tygodnia, wypoczynku i pracy życzymy Wszyskim bł. Bożego.

                                                                                                 Franciszkanie z Zabrza

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates