VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 V 2018 - 03 VI 2018

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej oraz niedzielę powołaniową. Kazania głosi o. Euzebiusz Skorupa, dyrektor Centrum Młodzieżowo- Powołaniowego z Chorzowa. Zgodnie z zapowiedzią klerycy zbiorą przed kościołem ofiarę na potrzeby naszego Seminarium w Katowicach Panewnikach. Zapraszamy na nabożeństwo majowe i dziękczynne dzieci komunijnych o godz. 15.00. Nabożeństwa o 16.00 nie będzie.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w zakrystii ministranckiej zbiórka LSO. Obecność obowiązkowa.

We wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Na nabożeństwo majowe zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz.17.30.

W środę po Mszy wieczornej modlitwa matek i ojców w intencji ich dzieci.

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało). Msze św. będą o godz.: 07.00, 09.00( w int. Parafian), 12.00, 16.30 i 20.00. Po Mszy o godz. 09.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna. W tym roku pójdziemy ulicami: Grunwaldzką, Tatarkiewicza, Curie-Skłodowskiej, Żnieńskiej i Grunwaldzką do kościoła. Prosimy okolicznych mieszkańców o zbudowanie ołtarzy: I ołtarz przy ul. Grunwaldzkiej, II ołtarz przy zbiegu ulic Tatarkiewicza i C. Skłodowskiej, III ołtarz naprzeciw akademików przy ul. C. Skłodowskiej oraz IV ołtarz przy ul. Żnieńskiej obok Grunwaldzkiej. W poniedziałek po Mszy wieczornej będzie spotkanie dla budowniczych ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Prosimy również Parafian o przystrojenie okien. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów a dzieci komunijne, niech przyjdą na biało. Kwiaty prosimy o składanie do koszy, które będą wystawione z tyłu kościoła. Przy chrzcielnicy jest wystawiona jeszcze do jutra skarbonka do której można składać ofiarę na kwiaty i budowę ołtarzy na Boże Ciało. Procesja eucharystyczna w Oktawie będzie w dni powszednie po Mszy wieczornej, zaś w niedzielę w ramach nabożeństwa o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypadają DNI ODNOWY EUCHARYSTYCZNEJ: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed każdą Mszą św. Szczególnie zapraszamy w piątek dzieci z rodzicami od godz. 16.00 do 16.30 a młodzież od godz. 17.30 do 18.00.

W I piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku postu dla przebywających na terenie diecezji. Po Mszy o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, zaś po Mszy o godz. 18.00 i procesji Eucharystycznej rozpocznie się Czuwanie Komunii Serc. Zapraszamy wszystkie dzieci szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.30 – jest to Msza pierwszopiątkowa i w int. DZIECI z okazji Dnia Dziecka. Wcześniej od godz. 16.00 będzie spowiedź dla dzieci oraz rodziców. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi dzieci klas IV, które w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Również w najbliższy piątek od godz. 09.00 odbędą się odwiedzimy chorych. Chorych można zgłaszać przy furcie klasztornej.

W I sobotę będziemy kontynuowali Dzieło Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 6.30 Różaniec Wynagradzający,
o godz. 7.00 Msza Wynagradzająca oraz po Mszy św. przez 15 minut Rozmyślanie Wynagradzające. Zapraszamy wszystkich Parafian, do tej wspólnej modlitwy. O godz. 16.00 w kaplicy MB Częstochowskiej nauka przedchrzcielna. Również w sobotę o godz. 8.00 sprzed kościoła wyruszy pielgrzymka dziękczynna dzieci Komunijnych do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy serdeczne podziękowanie - „Bóg zapłać”, a na nadchodzący tydzień Wszystkim życzymy bł. Bożego. Franciszkanie z Zabrza

 

 


 

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates