AKTUALNOŚCI

20 czerwca świętowaliśmy Boże Ciało. Jak co roku liczni parafianie wzięli udział w uroczystej procesji, dając tym samym dowód swojej wiary.

 

 

 

W niedzielę 16 czerwca na Mszy świętej dla dzieci o godzinie 10:30 dwóch chłopców, zostało włączonych w poczet Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.
Po kazaniu odbył sie obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Nowi ministranci złożyli wobec zgromadzonych wiernych przyrzeczenie, że wszelkie, święte czynności liturgiczne będą wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra całej rodziny parafialnej.

26 maja w naszym kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 10.30, grupa 23 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie przybyły ojciec proboszcz Emanuel Ligocki powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Na zakończenie dzieci podziękowały pani katechetce Ani Matuszewskiej oraz ojcu proboszczowi za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 15:00 dzieci spotkały się w kościele na nabożeństwie majowym, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Wielkim zwieńczeniem tego wydarzenia bęła pielgrzymka do Łagiewnik i Czernej. Tam dzieci i rodzice podziękowali za dar Eucharystii i prosili o dalsze łaski dla swoich rodzin oraz całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

Każdy jubileusz jest źródłem naszej wdzięczności Bogu za otrzymane łaski, za hojność darów Bożych. 19 maja dziekowaliśmy Bogu za 25 lat posługi o. Teofila Lukasa. Życzymy naszemu jubilatowi aby wciąż na nowo odkrywał głębię sakramentu kapłaństwa – tego wielkiego daru, a zarazem życzymy mu także zdrowia, sił do pracy i Bożego błogosławieństwa.

W dniu 18 maja 2019 r.o godz. 9.00 w kościele pielgrzymkowym, przy klasztorze w miejscowości Freystadt w Niemczech, biskup diecezjalny z Eichstätt Gregor Maria Hanke OSB udzielił święceń diakonatu naszemu współbratu Fidelisowi Dudkowi OFM. Diakon Fidelis, przez ostatnie 6 lat odbywał studia na uniwersytecie w Eichstätt oraz Regensburg. Po święceniach diakonatu rozpoczyna swoją praktykę pastoralną w parafii diecezjalnej w Allersberg. Na czas przygotowań do święceń kapłańskich życzymy diakonowi Fidelisowi radosnego naśladowania w życiu rad i drogowskazów św. Franciszka.

 

W niedzielę o godz. 6.00 obwieściliśmy Zmartwychwstanie Naszego Pana. Wdzięczni Bogu za Zwycięstwo wierni przyjęli Pana do serc podczas Eucharystii.

O godz. 20.00 w sobotę rozpoczęliśmy Wigilię Paschalną. Głównym celebransem liturgii był o. Emanuel OFM. Ta pełna symboliki oraz głębi teologicznej Celebracja została zainicjowana poświęceniem ognia. Z zapalonym Paschałem wszyscy udali się do świątyni, by po przekazaniu sobie ognia wysłuchać Orędzia Paschalnego. Liczne czytania Słowa Bożego pomogły otworzyć serca na Historię Zbawienia. Póżniejsza Liturgia chrzcielna była okazją do odnowienia przyrzeczeń danych Panu Bogu.

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates