AB05A329-A925-4AE2-BC36-83AFB5BD2F9E.jpe

 

21 listopada, w liturgii kościoła obchodziliśmy Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, ale jest to także szczególny dzień dla Liturgicznej Służby Ołtarza, gdyż jest to dzień poświęcony jej patronowi - św. Tarsycjuszowi. Z tej też okazji, 23 listopada, swoją uroczystość patronalną przeżywali ministranci z parafii św. Franciszka i św. Klary w Tychach, a towarzyszył im o. Jędrzej, który wygłosił dla nich okolicznościowe Słowo Boże na temat "Ministrant - Sługa i Przyjaciel Chrystusa".

Podczas uroczystej Mszy Świętej, miejscowy proboszcz (a który pochodzi z naszej parafii), o. Emil, przyjął do Wspólnoty LSO trzech nowych kandydatów oraz udzielił posługi lektora trzem ministrantom. Serdecznie gratulujemy!

A naszym ministrantom, od tyskich kolegów, przekazujemy życzenia, aby rozwijali się na Chwałę Bożą i pożytek Kościoła, by sami, w niedalekiej przyszłości mogli celebrować podobne uroczystości... oraz "byśmy mogli się spotkać na różnego rodzaju wydarzeniach prowincjalnych, jakim jest np. Prowincjalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów" - o czym wspominał tamtejszy opiekun LSO - o. dk. Korneliusz. Zachęcamy zobaczenia fotorelacji!😎

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates