Znalezione obrazy dla zapytania zmiany

 

W naszym klasztorze, wraz z końcem sierpnia nastąpiły zmiany personalne

oraz zmiany niektórych urzędów i funkcji Braci. 

I tak:

 

 

  • dotychczasowy gwardian klasztoru, ojciec Teofil Lukas, został przeniesiony do domu zakonnego w Lublińcu, gdzie będzie pełnił funkcję wikarego domu i ekonoma. W jego miejsce przełożonym naszego domu zakonnego został ojciec Emanuel Ligocki, proboszcz parafii, którego jako wikarego domu zastąpił ojciec Hadrian Beck.

 

  • wikariusz parafialny, ojciec Bernard Karwot, został przeniesiony do domu zakonnego w Rybniku, gdzie podejmuje obowiązki duszpasterza parafialnego. W jego miejsce, do naszego klasztoru, w roli wikariusza parafialnego został skierowany ojciec Maksymin Konik, który przybył do nas z klasztoru w Starych Panewnikach.

 

  • Dodatkowo Minister Prowincjalny do posługi przy naszym kościele i klasztorze skierował ojca Rufina Juraszka, który przybył do nas z Lublińca i podejmuje posługę Misjonarza ludowego; ojca Jędrzeja Roga, który w naszej parafii podejmuje tę samą posługę, którą dotychczas podejmował w klasztorze w Rybniku, mowa tu o funkcji duszpasterza parafialnego; oraz brata Rudolfa Malarka, który dotychczas był stacjonariuszem konwentu Chorzowskiego.

 

 

 

Wyżej wymienionym Współbraciom życzymy obfitości Bożych Darów

oraz sukcesów w gorliwym wypełnianiu powierzonych im zadań

w nowych miejscach i wymiarach zakonnej i duszpasterskiej posługi!

© 2017 Franciszkanie Zabrze. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates